عید سعید قربان مبارک بادبیست و هفتم  خرداد ماه، روز جهاد کشاورزی گرامی باد🌾هفته جهاد کشاورزی گرامی باد🌾دلفین ها جزیره هنگامبندرعباس.بلوار ساحلی خواجه عطاءروبروی اسکله شیلات(جنب خور )پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان

عید سعید قربان مبارک باد

بیست و هفتم خرداد ماه، روز جهاد کشاورزی گرامی باد

🌾هفته جهاد کشاورزی گرامی باد🌾

دلفین ها جزیره هنگام

بندرعباس.بلوار ساحلی خواجه عطاءروبروی اسکله شیلات(جنب خور )پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان

درباره مرکز

تاریخچه اهمیت شیلات در تأمین امنیت غذایی، ارزآوری، ایجاد اشتغال، جلوگیری از مهاجرت‌های روستایی و تثبیت جمعیت ساحل‌نشین بیانگر نیاز هر چه بیشتر به گسترش فعالیت‌های شیلاتی می‌باشد. این فعالیت‌ها هنگامی در راستای توسعه پایدار است که مبتنی بر نتایج پژوهش‌های علمی باشد. بر این اساس مرکز تحقیقات شیلاتی دریای عمان در سال 1361 فعالیت خود را در بندرعباس شروع کرد و با توسعه فعالیت‌ها و امکانات، در سال 1381 با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری به پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان ارتقاء یافت. ساختمان مرکزی پژوهشکده در فضایی به مساحت 4200 متر مربع در قسمت جنوبی اداره کل شیلات هرمزگان، مشرف به دریا واقع شده است و همچنین دارای دو ایستگاه تحقیقاتی در شهرستان‌های بندرلنگه و بندر جاسک می‌باشد. فعالیت‌های تحقیقاتی پژوهشکده در قالب گروه‌های اکولوژی دریا، بیولوژی دریا، ژنتیک آبزیان، تکثیر و پرورش آبزیان و فرآوری آبزیان دریایی، بهداشت و بیماری ها انجام می‌گردد.

جدیدترین تصاویر سایت

لیستی از جدیدترین تصاویر مربوط به سازمان ، جلسات و همایش ها و...

تالار های ترویج دانش

کاربرد سموم کشاورزی در مزارع با ملاحظات محیط زیستی مصرف شود چراکه در اثر زهکشی و سیلاب به دریا راه پیدا می کنند و در بافت ماهی تجمع پیدا می کند که بسیار خطرناک می باشد.

پیامک های ترویجی

توجه به مبانی توسعه پایدار شیلاتی تضمین کننده حفظ آبزیان برای نسل های آتی می باشد.

پیامک های ترویجی

در صورت استفاده از آنتی بیوتیک ها زمان منع مصرف را بطور حتم لحاظ کنید.

پیامک های ترویجی

با اعمال مدیریت صحیح تغذیه ای می توان از بروز استرس های مختلف در میگو جلوگیری نمود.

پیامک های ترویجی